תיירות 'ארץ יהודה'

תיירות 'ארץ יהודה' (הגדל)

גם השנה אלפי מבקרים הגיעו ופקדו בחול המועד סוכות את קרית ארבע חברון והתפללו בקברי האבות והאימהות במערת המכפלה. השנה המסורת הרגילה קיבלה נופך חדשני כשעל מנת להעצים את האווירה התיירותית באזור הוחלט להקים מנהלת תיירות אזורית ששמה 'ארץ יהודה'- מנהלת המשותפת למועצת קרית ארבע חברון, מועצת הר חברון והישוב היהודי בחברון, כשלראשונה מנהלת תיירות ארץ יהודה מאגדת את כלל הפעילויות והאירועים השונים באזור יהודה ומשווקת אותם לציבור הרחב.

 

מי שמוביל את המנהלת הוא מר נתי ישראלי. נתי מתגורר בישוב רחלים בבנימין ושימש עד לאחרונה כמנהל התיירות במוא"ז שומרון. על כתפיו של נתי מוטלת אחריות רבה והמועצה תיתן לו את כל הכלים האפשריים על מנת להצליח ואנו תקווה שכבר בקרוב נוכל לחזות במיזמים התיירותיים השונים הקורמים עור וגידים באזורנו.

 

השותפות בין הגורמים השונים יצאה לדרך לפני כשלושה חודשים וכוללת שישה חברים המתחלקים לשני נציגים מכל רשות. הפעילות החלה עם אירועי סוכות ובימים אלה מתמקדים חברי המנהלת בהמשך עשייה שתכלול הקמת תחנות מידע פרונטאליות באזור ופרסום בעיתונות, ברדיו, באינטרנט וברשתות החברתיות.

 

תכניות נוספות שנמצאות בשלבי תכנון מתקדמים אל מול משרדי הממשלה כוללות בין היתר את שיפוצו של ציר התיירות- הכביש שבין קרית ארבע למערת המכפלה- שכולל שבע כיכרות שמתוכן יעוצבו שלוש כיכרות בסימן שלושת האבות וארבע הכיכרות הנוספות יעוצבו בסימן ארבע האימהות. בנוסף, צפויה לקום מבואה מכובדת יותר מזו הקיימת כרגע ברחבת מערת המכפלה, שתכלול מרכז מידע לאתרים השונים בעיר העתיקה בחברון. אתר נוסף שצפוי לעבור מתיחת פנים הוא פארק אלון שעתיד להפוך לאתר נופש ואורחן לילה, ובתחנת הדלק פז שבכניסה לקריה יוקם מיני מרכז מבקרים שישמש גם כתחנת מידע על פעילויות ומסלולים באזור ובנוסף גם ימכור ממגוון המוצרים המיוצרים באזורנו.עבור לתוכן העמוד