פניה לתושבים מראש המועצה

פניה לתושבים מראש המועצה (הגדל)

תושבים יקרים שלום וברכה,

ימים לא פשוטים עוברים על עם ישראל כולו וגם עלינו כאן בקרית ארבע חברון, מאז היוודע דבר חטיפת הנערים נפתלי, גלעד ואייל בליל חמישי האחרון במרחק לא רב מכאן. במהלך כל הימים האחרונים עם ישראל כולו בארץ ובעולם, מתאחד בתפילות לשלומם של הבנים ולשובם הביתה בריאים ושלמים.

אין ספק, כי ההתמודדות עם מחבלים הרוצים לפגע בנו רק בגלל היותנו יהודים, איננה פשוטה כלל וכלל, אך אנו איתנים וחזקים לעמוד ולומר בגאון: "ככל אשר יענו אותו כן ירבה וכן יפרוץ", ואכן כבר במוצאי שבת התכנסנו למול מערת המכפלה הורים, ילדים ותלמידי הישיבות וביניהם גם תלמידי ישיבת 'שבי חברון' שבה לומד אייל יפרח, ויחד התפללנו שבזכות האבות והאימהות ישובו הבנים במהרה. אנו מחזקים את ישיבת שבי חברון על רבניה, ומבקשים לשלוח לרב עמרם ואילנה יפרח ולכל משפחתם את איחולינו שכבר בקרוב ממש עם כל עם ישראל יזכו להיפגש עם נכדם, אייל.

ישנם גורמים המנסים ליצור אוירה שהטרמפיסטים אשמים ואנחנו דוחים מכל וכל טענה זו. עם זה, ברצוני לחדד נהלי זהירות בנסיעות מחוץ לישוב. בראש ובראשונה חשוב לציין לטובה את העובדה שכ-100 אוטובוסים יוצאים ובאים בכל יום לירושלים, לבאר שבע ובחזרה, ולכן אני פונה ומבקש להשתמש באפשרות זו עד כמה שניתן. עם זאת, אני מסייג את דבריי אלו ואומר, אל לנו להפר את שגרתנו ובמידת הצורך ניתן להשתמש בטרמפים, אך במשנה זהירות. המחבלים אינם בוחלים בשום דרך על מנת לפגוע בנו ומחובתנו להיזהר כפליים. לכן, יש לתפוס טרמפים רק מתוך הישוב ולבדוק היטב לפני שנכנסים אל הרכב. מצוין לרשותכם מספר מוקד 4 :02-9969530.

מאז היוודע אירוע החטיפה והמציאות הביטחונית שבאה בעקבותיו, אני עומד בקשר ישיר ויומיומי עם מפקדי צה"ל השונים בפיקוד מרכז ובאוגדת איו"ש וחטמ"ר יהודה, על מנת לסייע ולהסתייע ככל שנדרש. כמו כן, הנחיתי את כלל הגורמים ברשות כולל המועצה הדתית והמתנ"ס לסייע היכן שניתן וככל שנדרש.

מאז מוצאי שבת, קרית ארבע חברון התמלאה במאות חיילים שהתגייסו כדי להשיב את הבנים הביתה, והנכונות של כלל התושבים בקריה אינה מפתיעה אותי ואף לא את החיילים עצמם, כי העזרה ההדדית והאחווה שנמצאת כאן בכל פינה היא כבר שם דבר בכל הבאים בשערינו; עשרות מהתושבים פתחו את דלתם לחיילים לשינה, מקלחות, אוכל ושתיה חמה. עשרות בני נוער מקרית ארבע חברון הסתובבו בין הבתים וחזרו עם כל טוב, שתיה אוכל ופינוקים שחולקו ויחולקו לחיילים בהמשך. חשוב לומר כי בימים הקרובים ייתכן ויגיעו אל קרית ארבע חברון חיילים נוספים ולכן אני קורא לכם: אל תרפו, עשו כל מה שביכולתכם על מנת להקל ולתת לחיילים את הכוח להחזיר את הבנים בשלום. למעוניינים – נפתחו נקודות ריכוז לחלוקת מזון ושתיה לחיילים במזנון הבריכה ובפינה החמה לחייל.

אני מבקש להודות לכם תושבים יקרים ולמתנדבים הרבים שתורמים מהונם ומזמנם, ימים ולילות לרווחת החיילים. כמו כן, אני מבקש להודות לבעלי העסקים שהתגייסו לסייע ברגעים אלו.

לקבלת פרטים נוספים בנושא התנדבויות ויוזמות קהילתיות ניתן לפנות לתמר מהיחידה לעבודה קהילתית: 052-3003817.

אני מודע כי ישנם תושבים שחשים צורך בסיוע אישי ומחפשים גם לדבר ולהשמיע את אשר על ליבם. המעוניינים בכך מוזמנים לפנות אל השירות הפסיכולוגי בימים א'-ה' 8:00-16:00 בטלפון: 02-996-9524 לקבלת סיוע.

מחלקת הנוער מפעילה מספר תחומי עשייה בהם התארגנויות לנסיעות לתפילות המרכזיות, חלוקת ואיסוף אוכל לחיילים. מצורף טלפון של קו נוער להתנדבות:055-6699619.

כולי תפילה כי ימים לא פשוטים אלו יסתיימו בקרוב מאוד ונזכה לראות את הילדים שלנו חוזרים במהירה אל חיק הוריהם ומשפחותיהם.

חזק ונתחזק
ראש המועצה,

מלאכי לווינגר

 עבור לתוכן העמוד