למעלה מ-2 מיליון שקלים הושקעו בשדרוג ושיפוץ מוסדות החינוך במועצה

למעלה מ-2 מיליון שקלים הושקעו בשדרוג ושיפוץ מוסדות החינוך במועצה (הגדל)

כ- 3,300 תלמידים, המהווים שליש מסך תושבי המועצה, פתחו בתחילת החודש את שנת הלימודים ב-32 מוסדות חינוך שונים, החל ממוסדות לגיל הרך ועד תיכונים. מוסדות החינוך במועצה כוללים 6 בתי ספר יסודיים, 2 חטיבות ביניים, 2 תיכונים על יסודיים, 22 גני ילדים ו- 5 מעונות יום.

 

שנת הלימודים נפתחה, לאחר שבמהלך חופשת הקיץ השקיעה המועצה למעלה מ- 2 מיליון שקלים בפתיחת מוסדות חינוך חדשים לצד שדרוגם ושיפוצם של מוסדות קיימים. בנוסף, חתמה המועצה על הסכמים עם משרד החינוך, אשר ישדרגו את מעמדה של מערכת החינוך בעיר ויוסיפו תכניות העצמה שונות לטובת תלמידי העיר.

 

התקציב שהושקע שימש בין היתר לפתיחת צהרון חדש לאימהות עובדות בשכונת נופי ממרא. בנוסף, הועברו לבית הספר 'אלוני ממרא' 165 אלף שקלים לצמצום פערים וחלוקת הכיתות, על מנת שכל אחד מהתלמידים יזכה ליחס אישי.

 

גם בבית הספר ממ"ד חברון בנות נפתחה כיתה א' נוספת, כך שמספר כיתות א' בבית הספר עלה ל-3. יש לציין, כי לאור העובדה שמספר התלמידות בכל כיתה הופחת בצורה משמעותית ביחס לתקן הנדרש על ידי משרד החינוך, היו אמורים ההורים להשתתף בהוצאות פתיחת הכיתה הנוספת. אולם, לאחר התערבותו האישית של ראש המועצה מלאכי לוינגר, הוחלט כי ההרחבה תסובסד באופן מלא על ידי המועצה בסכום כולל של 132 אלף שקלים.

 

כמו כן, בהסכם מיוחד שהוביל ראש המועצה מלאכי לוינגר מול משרד החינוך, חתמה הנהלת ת"ת ברקאי על הסכם איחוד מוסדות עם ההנהלה החינוכית של ת"ת זילברמן. הודות להסכם, 70 תלמידי בית הספר 'זילברמן', שעד כה לא היה מוכר באופן רשמי, ייהנו מכלל הזכויות שלהם זכאים שאר תלמידי מערכת החינוך בעירנו, בהן תכנית הזנה, תכנית קרן קרב ועוד. בנוסף, הושקעו 72 אלף שקלים בת"ת ברקאי בתגבור שעות לימוד, מהלך שמשמעותו בפועל הינה הוזלה משמעותית של שכר הלימוד ששילמו ההורים. זאת כחלק ממגמה כללית שהחלה בשנה החולפת, במסגרתה נהנו הורי המועצה משכר לימוד מופחת.

 

כחלק מתכנית החומש של אגף החינוך גם הושקעו בקיץ האחרון למעלה מחצי מיליון שקלים בשיפוצן של 7 חצרות גני ילדים, שרופדו בדשא סינטטי, הותקנו בהם מתקנים חדשים ושופצו מתקנים ישנים. לצד כך, כמיליון שקלים הושקעו בבניית 2 גני ילדים חדשים בשכונת 'לב הקריה'. המבנים מחוברים בימים אלו לתשתיות ומותאמים לקליטת הילדים, על מנת שייהנו בגן בכיף ובבטחה.

 

בנוסף, למעלה מ-100 אלף שקלים הושקעו בשיפוץ חצר בית הספר ממ"ד בנות ובשיפוץ גן 'סיתוונית' הצמוד אליו. כמו כן, בזכות מאמציו של ראש המועצה, הוצבה כיתת קק"ל הרביעית בחצר בית הספר 'גוונים', כאשר סך עלות פרויקט כיתות קק"ל נאמד עד כה במאות אלפי שקלים. לשם השוואה, בערים דוגמת ירושלים, תל אביב ובית שמש ישנה כיתת קק"ל אחת בכל עיר.

 

אגף חינוך וחברה במועצה מברך את כלל תלמידי ועובדי מוסדות החינוך בברכת שנה טובה של צמיחה ושגשוג בכל התחומים.עבור לתוכן העמוד