שבוע החינוך בקרית ארבע חברון

שבוע החינוך בקרית ארבע חברון (הגדל)

שבוע החינוך במועצה החל בכנס הצדעה למערכת החינוך שנערך בהיכל התרבות. באירוע נפגשו לדיון וחשיבה בצוותא מאות מורים, מנהלים והורים שיחד הצדיעו עם שי נאה לעובדי מערכת החינוך, אשר שוקדים על חינוך הילדים יומם וליל. בנוסף, במהלך הכנס נחשפה תמונת המחזור הראשון של בית הספר היסודי בקרית ארבע – תמונה שצולמה לפני 45 שנה על רקע בית בחברון.

 

בהמשך הערב, הופיע בהיכל תאטרון פלייבק המצליח, שהצחיק את הקהל הרב שהגיע לצפות בהצגה. שחקני התיאטרון העלו סוגיות חינוכיות אמיתיות שבהן נתקלים הורים ומחנכים מידי יום בצורה הומוריסטית. הורים רבים ציינו, כי האופן שבו הועברו המסרים היה מוצלח כאשר אנשי מקצוע העבירו גישות מגוונות לכל סוגיה והתייחסות חינוכית מזוויות שונות. הפקת הערב התאפשרה תודות לשיתוף פעולה פורה בין וועד ההורים המרכזי, צוות פסג"ה וצוות אגף החינוך והחברה בסיועו של העומד, בראשו אבי שושן.

 

שונה בחברה? לא בקרית ארבע

 

בהמשך שבוע החינוך נחנך האגף החדש בספריה העירונית - "ילדודס". המקום שמהווה מוקד מרכזי בקרית ארבע חברון באופן יומיומי, התרחב באופן משמעותי לרווחת תושבי הקריה בעזרתה האדיבה של הגב' נורית כהן וצוותה שדאגו שהדבר יתממש. הטקס לווה בהצגה לקטנטנים וחולקו במסגרתו בלוני צורות לעשרות הילדים שנכחו במקום.

 

במקביל לאירוע בספרייה, התקיימה בהיכל התרבות ההצגה "כדור השלג" לילדי בתי הספר הבוגרים יותר. מאות ילדים והורים למדו איך מרגיש החריג והעולה החדש בחברה ועד כמה צריך להשתדל ולהקל מעליהם את חבלי הקליטה. יש לציין, כי בקרית ארבע יש אוכלוסייה הטרוגנית במיוחד ועולים מכל העולם בוחרים את מקומם דווקא כאן והמועצה גאה על כך.

 

מעיר האבות לעיר הקודש

 

ביום ירושלים שהתקיים במהלך שבוע החינוך, מאות בני נוער, מבוגרים ומשפחות השתתפו במסע עלייה על אופנים לירושלים בדרכו של יצחק בואניש הי"ד. המסע, שלווה בשירה, ריקודים והתרוממות רוח עצומה, החל בסמוך לגני הילדים. הילדים נופפו לשלום בהתלהבות רבה ואף חילקו לרוכבים בלונים צבעוניים שקישטו את האופניים.

 

במקביל לעליה לירושלים, התחברו תלמידי בתי הספר היסודיים לעליה בריקודגלים בעיר האבות, ונכנסו באופן מרשים במיוחד אל היכל התרבות. עם כניסתם צפו הורים, מורים ואורחים רבים במופע דגלנות מרהיב של תלמידי בית הספר "גוונים", ששולב עם סרטון על שחרור העיר ודברי ברכה מאישי ציבור תושבי הקריה. משם יצאו התלמידים לעבר מערת המכפלה בשירה וריקודים שבידיהם דגלים ובלונים. בדרכם עצרו התלמידים לעצירה קלילה ב"בית השלום" לתפילה חגיגית ולהודיה על נס שחרור ירושלים וחברון בעבר ועל נס גאולת "בית השלום". כל הפעילות לוותה בלימוד ערכים דרך תחנות למידה עם המחנכים במסלול ההולכים. התלמידות המשיכו את הצעידה לעבר מערת המכפלה לתפילת הודיה עם רכזי וצוות בית הספר וקינחו את הפעילות בשלגונים. תודה לצוות ביה"ס "גוונים", הרכזת יפה בילבכרד, שיחד עם כלל הרכזים עשו עבודה מסורה, וכן את הגב' יהודית נחשון על הליווי הלוגיסטי.

 

לא נפסיק לשיר

 

שבוע החינוך הגיע לסיומו באירוע שנערך על פני כל יום חמישי בהיכל התרבות. בכנס הופיעו מקהלות בתי ספר אזוריות שהגיעו מכל רחבי הארץ: גדרה, רחובות, קריית יערים, מעלה אדומים ועוד, וכמובן תזמורת ומקהלות מקרית ארבע בהופעה מושקעת ומרגשת, עליה עמלה מפקחת המוזיקה במחוז, הגב' אילנה שרגו.

 

לקראת סיום האירוע הוקרן סרט מרגש עם שיר שכתב והלחין אביתר טויטו מלהקת האלמנט, תושב הקריה, בנושא "האחר הוא חבר" (מומלץ לצפות!! נמצא באתר המועצה).

 עבור לתוכן העמוד